Куди подіти ялинку після новорічних свят: корисні поради черкащанам

Опубліковано: 08.01.2022
Куди подіти ялинку після новорічних свят: корисні поради черкащанам

Коли новорічні свята добігатимуть кінця, ті українці, які ставили вдома живу ялинку, почнуть позбавлятися дерев. Нерідко ялинку залишають просто у сміттєвих контейнерах, хоча комунальники суворо забороняють це робити. Розповідаємо, як правильно утилізувати використані ялинки.

Викинути новорічну ялинку просто на смітник – не найкраща ідея. “ТСН” розповідає, як правильно утилізувати використані дерева.

ЯК МОЖНА УТИЛІЗУВАТИ НОВОРІЧНУ ЯЛИНКУ

  • Ялинки можна використовувати як паливо для котельні, що працює на деревних відходах. Ви можете дізнатися, де у місті розташовані такі котельні, і навіть організувати масовий вивіз хвої від вашого будинку, аби гори хвойного сміття не накопичувалися у вашому дворі.
  • Якщо ялинка має багато гілок, її можна відвезти до зоопарку або ферми. Вони там згодяться не лише як натуральний корм, а й будуть корисними, наприклад, для барсів, тигрів та інших диких хижаків, адже стовбури дерев є зручними кігтеточками. Для копитних та птахів гілка можна використовувати в якості підстилки.
  • Якщо у вас є дача чи заміський будинок з каміном або піччю, можна зібрати багато ялинок, зокрема і взяти від друзів, та запастися дровами.
  • Городникам і садівникам сподобається ідея підживлення ґрунту ялиновими тирсами. А ще за допомогою подрібненої до стану тріски хвої можна посипати землю біля дерев та квітів. Це допоможе захистити їх від бур’янів та запобігти ерозії ґрунту. Полуниця, мульчована таким способом, не гниє, а картопляні грядки оминають шкідники.
  • У Києві, до прикладу, комунальне підприємство “Київзеленбуд” щорічно організовує пункти прийому новорічних ялинок. Карту та адреси таких пунктів можна знайти на сторінках підприємства у соціальних мережах.
  • А для творчих людей новорічна ялинка – це знахідка. З неї можна зробити безліч декоративних дерев’яних виробів та дрібничок. Дерев’яний посуд або елементи декору з такої ялинки дадуть їй змогу прожити друге життя після завершення свят.

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.