Обрано найкраще фото Черкащини 2021 у міжнародному конкурсі «Вікі любить пам’ятки»

Опубліковано: 25.01.2022

Обрано найкраще фото Черкащини 2021 у міжнародному конкурсі «Вікі любить пам’ятки»

Переможцем номінації «Найкраща фотографія Черкаської області 2021» в українській частині найбільшого у світі міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» стала світлина Троїцької церкви у селі Драбівцях. Автор роботи — Андрій Мозоля. Про це повідомляє Пресслужба ГО «Вікімедіа Україна».

Членам журі сподобалось те, що автор зробив світлину не дуже відомої, але вкрай цінної пам’ятки.

«Приваблива презентація нерозтиражованої перлинки дерев’яної архітектури», — так прокоментувала фотографію членкиня журі, фотограф та мандрівниця, Наталія Шестакова.

Свято-Троїцька церква побудована в 1764—1765 роках, але внаслідок великої перебудови у 1864 році, що була пов’язана з необхідністю збільшити церкву — вона була підігнана до взірців типових так званих єпархіальних церков. Кінцево церква була спотворена ще й зовнішнім декором, прибудовою портиків при вході в дзвіницю та бічних крил, ліквідацією граней вівтаря і піддашшя, заміною форми дахів та бані. У 1990 році бригадою Львівської реставраційної майстерні під керівництвом Миколи Якимовича церква була відреставрована до первісного вигляду (окрім форми бані).

Возможно, это изображение (на открытом воздухе)

Мета конкурсу «Вікі любить пам’ятки» — отримати фотографії усіх пам’яток культурної спадщини світу під вільною ліцензією для ілюстрування ними Вікіпедії — вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони людей з усього світу. А також привернути увагу українців до культурної спадщини, пізнати забуті та маловідомі сторінки своєї історії.

Загалом у списку пам’яток Черкаської області 2973 об’єкти. За всі роки конкурсу вже 1975 пам’яток представлені фотографіями у Вікісховищі (66%). Цього року за перемогу в номінації змагались 28 авторів, а за ввесь час проведення фотозмагання — 233. Вони подали 1205 світлин 651 пам’яток культури (з них 75 — завантажені вперше цього року).

Джерело: ВиЧерпно

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.