На Черкащині проти поліомієліту планують вакцинувати майже 47 тисяч дітей

Опубліковано: 27.01.2022

На Черкащині проти поліомієліту планують вакцинувати майже 47 тисяч дітейСуспільне Черкаси

У 2022 році на Черкащині, як і по всій Україні, планують провести три раунди імунізації проти поліомієліту у зв’язку зі спалахом цього захворювання. Перший почнеться із 1 лютого, розповіла в.о. завідувача відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань обласного центру контролю та профілактики хвороб Алла Балабан.

За словами медикині, перший раунд проведення форсованої (підчищаючої) планової імунізації почнеться з 1 лютого і триватиме три тижні:

“За цей період необхідно вакцинувати проти поліомієліту дітей від шести місяців до шести років, які не отримали вчасно перше або друге щеплення за календарем щеплень. Є випадки, коли батьки відмовляються від того, щоб дитину імунізували, однак продовжуємо працювати в цьому напрямку”.

Другий і третій раунди імунізації планують навесні 2022-го року, додала Алла Балабан. Це буде щеплення всіх дітей віком від шести місяців до шести років живою вакциною.

Усього, за словами медикині, в області має бути імунізована 46 741 дитина, у перший раунд — 2 740.

За словами заступниці голови Черкаської облдержадміністрації, що курує медицину, Лариси Кошової, якщо дитина пропустила хоча б одне щеплення, батьки мають звернутися до сімейного лікаря чи педіатра, щоб зробити вакцинацію.

“Це обов’язкове щеплення із переліку гарантованих державою щеплень. Воно безплатне. Також є приватні клініки, які отримують вакцину проти поліомієліту від держави”, — зазначила вона.

Що відомо

 • 24 січня у дворічного хлопчика з Закарпаття підтвердили поліомієліт. Про це повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін. Симптоми виявили минулого місяця — 13 грудня під час перебування у медзакладі Львова, де хлопчика лікували від іншого захворювання. Зразки відправили до Центру громадського здоров’я. 24 січня результат одержали із Регіональної референс-лабораторії ВООЗ у місті Гельсінкі у Фінляндії. Хлопчик нещеплений від поліомієліту через відмову батьків.
 • Наприкінці жовтня та на початку листопада 2021 року у чотирьох дітей на Закарпатті виявили поліовірус, але не підтвердили поліомієліт, — повідомила епідеміологиня області Вікторія Тимчик. Діти не мали планових щеплень.
 • У жовтні 2021 року випадок поліомієліту підтвердили у півторарічної дитини на Рівненщині.
 • Поліомієліт — це гостре інфекційне захворювання, яке вражає центральну нервову систему, викликає параліч. Хвороба може призвести до смерті. Поліовірус поширюється від людини до людини, найчастіше через брудні руки, заражену їжу та воду.
 • Всі діти віком від 6 місяців до 6 років, які не отримали потрібні щеплення від поліомієліту вчасно або отримали їх із порушенням Національного календаря профілактичних щеплень, будуть вакциновані інактивованою поліовакциною (ІПВ).
 • Після завершення першого раунду проведуть тури додаткової імунізації дітей до 6 років оральною поліовакциною (ОПВ).
 • Згідно з календарем щеплень, першу дозу необхідно провести у 2 місяці, другу — у 4 місяці, третю — у 6 місяців, четверту — у 18 місяців, п’яту — у 6 років, шосту — у 14 років.

Джерело: Суспільне

No Comments

  Leave a Reply

  Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.