
Найбільш патріотичну та послідовну позицію займає Юлія Тимошенко та її команда, які з самого початку не сприймали Мінські угоди, голосували проти передбачених ними змін і пропонували використовувати для відновлення миру гарантії Будапештського меморандуму.
Про це на своїй Фейсбук-сторінці пише політичний експерт Дмитро Корнійчук.
Він визнає, що лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко мала рацію ще у 2014 році, коли чітко заявляла, що Мінські угоди – це пастка, а переговори з міжнародними партнерами та Кремлем мають відбуватися в рамках Будапештського меморандуму.
«Восени 2014 року «Батьківщина» єдина не голосувала за особливий статус Донбасу та за амністію бойовикам. І 2015 року, вже після «Мінська-2», Тимошенко та її партія не голосували за зміни до Конституції. І надалі, рік у рік, «Батьківщина» не давала голосів за продовження закону про особливий статус», – наголошує Дмитро Корнійчук.
Це є дуже важливим моментом, додає він, адже «пастка» Мінських угод якраз криється у наданні особливого статусу, що дозволяє створити на Донбасі «державу в державі» зі своєю армією. Тому, на переконання Корнійчука, настав час реально почати дієві переговори на міжнародному рівні та зміцнювати економіку України, на чому наголошує Юлія Тимошенко, яка спільно з командою вже розробила план подолання кризи.
«Цілком правильна позиція Тимошенко: Україна має посилити свою економічну та оборонну безпеку, створивши Уряд національної єдності, і почати використовувати інші міжнародні формати для повернення Донбасу та Криму», – підсумовує Корнійчук.
Нагадаємо, лідерка «Батьківщини» вважає, що скупченням військ поблизу кордонів та нагнітанням паніки Україну намагаються примусити до виконання Мінських угод. Ці домовленості Юлія Тимошенко вважає неприйнятними і закликає Верховну Рада чесно заявити про це суспільству та світу. Шлях до миру колишня прем’єрка бачить у переговорах на основі Будапештського меморандуму та формуванні Уряду національної єдності, який зміцнюватиме державу зсередини.
No Comments