Журналісти знайшли чат, в якому черкаські учні замовляли «мінування»

Опубліковано: 04.02.2022
Журналісти знайшли чат, в якому черкаські учні замовляли «мінування»

Журналістам видання «Про все» вдалося знайти чат, в якому школярі замовляли «мінування» шкіл Черкас. Спільнота налічує кілька тисяч учасників з України та Росії. Адміністратором є особа під ніком «Карнавал». Зловмисник заради забави пропонує школярам називати міста, в які він у подальшому надсилатиме погрози.

Після приїзду правоохоронців та евакуації, підлітки фільмують все на відео та публікують у спільноту в якості звіту. Саме тут було замовлено Черкаський художньо-технічний коледж. Основною метою малолітніх зловмисників є скасування навчального процесу. Після вдалого «мінування» ті зі сміхом дякують виконавцю.

Джерела в правоохоронних органах підтверджують, що знають про цю спільноту. Окрім неї існує ще кілька подібних.

– Підлітки приїжджали на місця мінувань й спостерігали, як тривають евакуаційні заходи, – розповідає джерело. –  Фотографували й звітували, мовляв, все вийшло. Одні хочуть зірвати уроки, а інші ловити «хайп» і бути популярними. Переважна кількість затриманих підлітків з неповних родин. Із чотирьох, що затримали правоохоронці – лише один має повну родину. У цих групах організатори обіцяють, що ніхто й ніколи їх не вирахує. Це не так. Знаходили і знаходитимуть надалі.

Один із затриманих не лише замовляв «мінування», а й сам надсилав погрози. На його рахунку майже десяток епізодів.  

За такі злочини навіть неповнолітні можуть опинитися у в’язниці, пояснює речниця поліції Черкащини Зоя Вовк.

– Завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, чи інших дій, що загрожують безпеці громадян, караються позбавленням волі на строк від 2 до 6 років, – коментує Вовк. – Якщо об’єктами стали, наприклад, заклади охорони здоров’я, чи школи – від 4 до 8 років. Щонайменше, батьки можуть заплатити штраф. Виїзд оперативних служб обходиться в тисячі гривень. Ми не розглядаємо виклик, як неправдивий. В умовах війни не можна нехтувати безпекою. А діти якраз і не розуміють, що стають учасниками гібридної війни, коли замовляють «мінування».

Нині правоохоронці активно проводять бесіди у навчальних закладах щодо недопущення подібного. Батькам радять час від часу перевіряти телефони своїх дітей.

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.