Ще два врятованих життя: черкаські лікарі пересадили черкащанам донорські нирки

Опубліковано: 06.02.2022
Ще два врятованих життя: черкаські лікарі пересадили черкащанам донорські нирки

Про успішну операцію повідомив керівник Черкаської обласної лікарні Віталій Шило. Зі слів медика, в операції брали участь одразу кілька бригад лікарів.

Подія такого рівня вже вдруге проходить в обласній лікарні. Вперше в обласній вилучення донорських органів провели у листопаді минулого року.

– Маємо ще два врятовані життя на рахунку нашої команди! У Черкаській обласній лікарні вдруге провели забір органів для трансплантації. І ми маємо чим пишатися, адже наша команда лікарів спрацювала на відмінно! Донором став черкащанин, який перебував у стані глибокої коми. Майже тиждень наші лікарі боролися за життя чоловіка, але врятувати його не вдалося. Рідні дали згоду на забір органів. І, не гаючи ні секунди, ми взялися до роботи, – розповідає медик. – Вилучення органів проводили на базі Черкаської обласної лікарні з дотримання всіх стандартів. Фахівці нашого закладу працювали у команді з лікарями місцевого окнодиспансеру. В одній операційній працювало одразу кілька бригад медиків. У донора вилучили дві здорові нирки. Далі органи транспортували до Черкаського онкодиспансеру, де пересадили двом людям. Трансплантацію проводили одночасно на двох столах.

Шило додає, що станом на сьогодні стан обох пацієнтів стабільний, нирки дають сечу, працюють.

– І це значуща перемога для медицини всієї області! Адже Черкаська обласна лікарня рухається у напрямку розвитку трансплантології в регіоні та робить все, аби у найближчому майбутньому стати опорним центром для забору органів, – переконаний медик.

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.