Альтернатива згубним Мінським домовленостям є, – експерт оцінив план Тимошенко

Опубліковано: 10.02.2022
Альтернатива згубним Мінським домовленостям є, – експерт оцінив план Тимошенко

Останніми днями Україна опинилася в епіцентрі світового порядку денного, однак результати зустрічей високопосадовців передбачають примус виконувати Мінські угоди, які перетворять Україну на гібридну державу. Цього можна було б уникнути, якби свого часу влада використала «мирний план» Тимошенко.

Про це пише політолог Андрій Золотарьов у своєму блозі на Site.ua.

«Все зводиться до того, що Росія руками Заходу хоче примусити Київ до виконання «Мінську», який перетворить Україну на гібридну державу, частина якої буде економічно й політично підконтрольна Росії. Залякати та примусити до «Мінських угод» у російському баченні – це тактичний план Кремля», – переконаний експерт.

Він пояснив, що РФ має намір посилити тиск на українську владу, змусити визнати легітимність ОРДЛО, а потім внести поправки до Конституції України щодо «особливого статусу» Донбасу. Після цього, за прогнозами Золотарьова, політичний контроль Кремля над усією Україною стане питанням часу.

Лідерка «Батьківщини» свого часу публічно боролася проти Мінських домовленостей, наголошуючи, що такі умови неприйнятні для України й українців, і наполягала на необхідності виконання Будапештського меморандуму.

«Зараз, коли згубність Мінських угод є очевидною, варто дослухатися до того, що пропонувала Юлія Тимошенко, відкинувши упередження та внутрішньополітичні розбіжності. Бо вона виявилася єдиним політиком, який від самого початку виступав противником і пропонував інший шлях мирного врегулювання та відновлення цілісності країни на основі Будапештського меморандуму», – вважає Золотарьов.

Експерт сподівається, що Будапештський меморандум може стати тією точкою опори, спираючись на яку Україна вийде з «мінської пастки» та забезпечить вхід у нову геополітичну реальність.

Нагадаємо, Юлія Тимошенко застерегла владу від втілення Мінських угод, назвавши їх державною зрадою. Вона також закликала використати надані Будапештським меморандумом гарантії, які допоможуть організувати дієві переговори, а також створити Уряд національної єдності, що зміцнить державу зсередини.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.