Уманчанин возитиме до Китаю ДНК загиблих тварин для клонування

Опубліковано: 19.02.2022
Уманчанин возитиме до Китаю ДНК загиблих тварин для клонування

Уманчанин Ігор Маснюк допомагатиме людям повернути загиблих тварин. Нещодавно він заснував компанію «Maks» і співпрацює з китайськими вченими, які займаються клонуванням домашніх улюбленців.

На цю ідею підприємця наштовхнув інцидент, під час якого загинув один із його котів.

– У мене був котик, який жив на роботі, – розповідає Маснюк. – Кілька місяців тому його випадково задавили автівкою. Я його дуже любив і возив повсюди із собою. Я одразу задався питанням, чи можна зберегти його для подальшого клонування. Мені колись потрапило на очі відоме тревел-шоу, в якому розповідали про компанію в Китаї, яка без проблем клонує тварин. Після трагедії, я ще швидшими темпами заглибився у цю тему.

Уманчанин зв’язався із представниками китайської компанії «Сіноджин» і вже невдовзі йому вдалося підписати контракт про співпрацю. Окрім цього, чоловік передав їм на зберігання біологічну тканину свого загиблого кота. Свою фірму назвав якраз на його честь.

Уманчанин возитиме до Китаю ДНК загиблих тварин для клонування

– Я придбав спеціальний холодильник для перевезення біоматеріалу, – продовжує Ігор. – Нам Китай дав формулу розчину, в який опускається матеріал. Так я відправив ДНК зі своєї тварини. В них є спеціальний пристрій, який обирає найкращі клітини для подальшого клонування. Поки я не буду клонувати кота. Почекаю, може відляже від серця ця втрата. Його кличка була Макс. Тому я так і свою фірму найменував.

Уманчанин возитиме до Китаю ДНК загиблих тварин для клонування

Компанія «Maks» надає послугу з транспортування відібраних зразків померлих тварин в Китай і повернення в Україну вже клонованої особини. Процес відтворення є аналогом сурогатного материнства.

– Сурогатній мамі-тварині підсаджуватиметься ДНК померлої тварини, – пояснює підприємець. – Процес клонування відбуватиметься протягом 3-4 місяців. А потім вже або власник сам їде забирає, або доручає це нам. Ми перші в Україні, з ким китайці підписали контракт. Тепер ми є офіційними представниками компанії «Сіноджин».

Послуги із забору клітини та збереження коштуватимуть 2,5 тисячі доларів. Клонування оплачується окремо.

– Забір і зберігання клітини протягом 10 років коштує приблизно 2,5 тисячі доларів, –  рахує Маснюк. – У нас вже було одне замовлення на це. В тому випадку люди ще поки думають, чи варто клонувати. Саме клонування коштуватиме окремо. Суми різні і залежать від породи та розмірів тваврин. Загалом, відтворити можна буде навіть улюбленого коня. В  Україні вже є люди, які скористались цією послугою. Також є власники померлих тварин, які мали бажання й кошти, але не знали, куди звернутися.

Якщо знайдуться ті, хто захоче клонувати свою тварину, чоловік дав кілька порад.

– Найперше, потрібно замотати тіло тварини в мокрий прохолодний рушник, – пояснює Ігор. – Потім помістити його в прохолодне місце. Забір клітин треба зробити протягом 24 годин. Ми або самі виїжджаємо до клієнта, або він їде до нас. Конкретно забором матеріалу займається досвідчений ветеринар. Я довго шукав якісну клініку. Зупинився на ветклініці «Айболіт», яка розташована в місті Умань. Вона об’єктивно одна з кращих по країні.

Уманчанин возитиме до Китаю ДНК загиблих тварин для клонування

Зберігання клітин домашніх улюбленців та транспортування буде входити в один цінник. Про це Ігор Маснюк домовиться із компанією «Сіноджин».

Охочі дізнатися більше про послугу, можуть зателефонувати за номером 0688050088, або звернутися за адресою ветцентру «Айболіт»: місто Умань, вулиця Герцена, 29.

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.