Розкрадання гуманітарної допомоги та незаконне використання земель на території Черкаської області

Опубліковано: 26.11.2022

У тяжкі часи, які настали для нашої країни, в період військової агресії російської федерації: підприємці, активісти та просто небайдужі люди згуртувавшись для спільної перемоги, пересилають гроші на армію, збирають власними силами продуктові набори, купують бронежилети, тепловізори для військовослужбовців ЗСУ. Також, не менш потужною є допомога із-за кордону для українських біженців, переселенців, військових, яка передається по всім областям України. Проте, поки одні захищають Україну на фронті знаходяться ті, хто послаблює державу зсередини, думаючи лише про свої інтереси. Більш того, вони послаблюють її за рахунок крадіжки гуманітарної допомоги свідомо використовуючи свої «зв’язки».

Зокрема відомо, що по Черкаській області за сприянням посадових осіб Уманської районної державної адміністрації здійснюється нецільове використання гуманітарної допомоги. Так 28.03.2022 отримавши відповідно до акту приймання-передачі гуманітарну допомогу від Посольства України в Республіці Казахстан, в особі Друщенка Олександра, вагою 9 796 кг, голова районної державної адміністрації Миклащук І.М. передав дану гуманітарну допомогу не на потреби переселенцям, а ГС «Всеукраїнська Аграрна рада», головою якої є Дикун Андрій Євгенович, з яким систематично співпрацює. Крім того, дані особи в супереч ст.1 ЗУ «Про гуманітарну допомогу» спільно реалізували гуманітарну допомогу наступним юридичним особам: ФГ «Сергій-С», ТОВ «Лев-Транс» та ТОВ «ТРАНС».

Також, наявний наступний випадок за участі Дикуна А.Є. та його брата Дикуна Л.Є., які організували продаж ветеринарних препаратів (гуманітарну допомогу), які отримали від компанії «Zoetis Belgium s.a.» на суму 237 939 доларів США через ТОВ «ДК ВЕТ», яка фактично належить Дикуну Л.Є.

Тобто, брати створили шахрайську схему наживи, яка полягала в  укладенні договору між їхніми кампаніями: ГС «Всеукраїнська аграрна рада» та ТОВ «ДК ВЕТ» на постачання ветеринарних препаратів, які надійшли в якості гуманітарної допомоги на суму 499 тисяч 709 гривень.

Заключенням всіх епізодів до яких причетний пан Дикун А.Є. є те, що у період з 25.03.2014 по 24.12.2014 останній займав посаду – заступника Міністра аграрної політики та продовольства і як нам стало зрозуміло, що він не зміг «не використати» свої посадові можливості у корисних цілях.

На той час активно процвітав тіньовий ринок українських земель, тому посадовці активно використовували різні схеми для незаконного збагачення, що призводило до втрат державою мільйони гектарів та мільйони гривень.

На загальному фоні, будучи заступником Міністра аграрної політики та продовольства Дикун А.Є. балотувався в народні депутати України по округу № 200 в якому і знаходилося на той час ДП «СГП «Ягубець» (здійснення діяльності в період з 2001 по 2016 роки) директором якого був Колісник М.С., де надалі Дикун А.Є., посприяв та підписав лист, що стало підставою укладення договору про спільний обробіток земельних ділянок з ТОВ «ТЕРРА-2014» з порушенням чинного законодавства та порядку управління державним майном. В той же час належних дій Міністерством аграрної політики та продовольства України не вчинялися. Кабінетом Міністрів Країни не приймалося відповідне рішення щодо погодження укладення договору про спільний обробіток земельних ділянок між ДП «СГП «Ягубець» та ТОВ «ТЕРРА-2014». В подальшому такий договір призвів до завдання збитків державі у великих розмірах, так, як загальна площа земель державної власності складала близько 1843 Га із цільовим призначенням – для ведення товарно сільського виробництва. Такі дії призвели до відкриття кримінального провадження за № 12017250000000184 Головним слідчим управлінням Національної поліції України в Черкаській області по факту наявного складу злочину у діях заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Дикуна А.Є. та керівників ДП «СТП «Ягубець» Колісника М.С. та Сидорука К. М., які зловживаючи своїм службовим становищем присвоїли владні повноваження всупереч положень ПКМ № 296 від 11.04.2012. Також, незаконні дії, які були вчинені даними особами підтверджуються Постановою Північного апеляційного господарського суду від 16.03.2021 по справі                № 925/550/18.

На даний час Дикун А.Є. користуючись своїми політичними знайомства, являючись головою Всеукраїнської Аграрної ради разом з братом Дикуном Л.Є., який є депутатом від ПП «Слуга народу» завдяки високим рангам деяких посадових осіб, здійснюють тиск на правоохоронні органи, що призводить до затягування кримінальних справ, які так чи інакше пов’язані з даними особами та в яких вони є головними фігурантами.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.